Ευχόμαστε στους ανά την οικουμένη Ορθοδόξους Ιεραποστόλους, στους νεοφωτίστους αδελφούς μας και σε όλους τους φίλους, δωρητές και ευεργέτες του Ιεραποστολικού Συνδέσμου το φως του Αναστάντος Χριστού μας να φωτίζει και να λαμπρύνει τη ζωή σας.
![euxes22 Ο π. Λάζαρος αγιάζει το νερό πριν τις βαπτίσεις.](https://ierapostolos.gr/wp-content/uploads/2022/04/euxes22.jpg)
Διαβάστε επίσης:
Με πολλή χαρά και ευγνωμοσύνη επικοινωνούμε μαζί σας, για να σας καταστήσουμε κοινωνούς ελαχίστου μέρους των πολλών αναγκών της ιεραποστολικής μας διακονίας. Αδελφοί μου, «επιλήψει με ο χρόνος» να σας γνωρίσω τους αγώνες και τις αγωνίες της ταπεινότητάς μου για την...
Ως πολύτιμοι συνεργάτες της ιεραποστολικής μας διακονίας εδώ εις το μακρινό Μαλάουι, θα ενθυμείσθε τους λόγους του μεγάλου Ιεραποστόλου Αγίου Κοσμά του Αιτωλού. Δεν αρκεί να κτίζουμε μόνο Εκκλησίες, αλλά οπωσδήποτε πρέπει να δημιουργούμε και σχολεία, ούτως ώστε να...
Η κάθε στιγμή στην διακονία της Ιεραποστολής σου χαρίζει μοναδικά συναισθήματα. Άλλοτε χαράς, όταν συναντάς φιλικά πρόσωπα η γνωρίζεις νέους ανθρώπους. Άλλοτε αισθήματα αγάπης και συμπόνοιας, όταν με ένα πιάτο φαγητό η ένα ποτήρι νερό προσπαθείς να απαλύνεις τον πόνο...