Για μια ακόμη φορά ο Ιεραποστολικός Σύνδεσμος βρέθηκε στο πλευρό των ενδεών και πολύτεκνων οικογενειών της Δυτικής Θεσσαλονίκης. Η ένδειξη ανθρωπιάς και αλληλεγγύης σε όσους στερούνται ακόμη και τα αναγκαία, αποτελεί χρέος ιερό, καθώς οι καιροί που διανύουμε είναι δύσκολοι.
![image001 ανθρωπια](https://ierapostolos.gr/wp-content/uploads/2021/12/image001.jpg)
Εν όψει των Χριστουγέννων, και με πρωτοβουλία του Προέδρου κ. Δημητρίου Ασλανίδη, διανεμήθηκαν αγαθά πρώτης ανάγκης (ελαιόλαδο, τυρί, κοτόπουλα, ζυμαρικά, όσπρια κ.λπ.) σε 150 οικογένειες των δυτικών συνοικιών της πόλης μας.
![IMG_8578 ανθρωπια](https://ierapostolos.gr/wp-content/uploads/2021/12/IMG_8578-scaled.jpg)
Ευγενικοί χορηγοί και αρωγοί της διανομής των δεμάτων αγάπης ήταν ο κ. Ανδρέας Παπαμιμίκος και η σύζυγός του Σόνια Σαββίδη, που εδώ και χρόνια με ιδιαίτερη ευαισθησία προσφέρουν ποικιλοτρόπως στην κοινωνία της Θεσσαλονίκης αλλά και ευρύτερα.
![IMG_8701 ανθρωπια](https://ierapostolos.gr/wp-content/uploads/2021/12/IMG_8701.jpg)
Επίσης, με χορηγία των ιδίων παραδόθηκαν στη Μέριμνα Ποντίων Κυριών στην Πολίχνη επαρκείς ποσότητες ελαιολάδου, ζυμαρικών και λοιπών αγαθών, αλλά και χειροποίητες πίτες και γλυκίσματα στους 50 ωφελούμενους και το προσωπικό της δομής.
Το Διοικητικό Συμβούλιο